Strona główna » Blog » Praca licencjacka, magisterska, inżynierska - ile stron trzeba napisać?

Praca licencjacka, magisterska, inżynierska - ile stron trzeba napisać?

3 lutego, 2023
przez admin

Nic nie spędza snu z powiek bardziej niż napisanie pracy licencjackiej, inżynierskiej czy magisterskiej. Czy istnieje coś, co stresuje studentów bardziej niż sesja egzaminacyjna lub nieoczekiwana wejściówka? Na pewno jeszcze terminy oddania zaliczeń. Jednak największe zaliczenie, które czeka studenta na koniec to obrona pracy dyplomowej. Najczęściej student zastanawia się, na ile stron musi napisać pracę dyplomową, aby mógł przystąpić do egzaminu. W dzisiejszym artykule przybliżymy Ci to zagadnienie.

Spis treści:

  1. Praca licencjacka - ile stron?
  2. Praca inżynierska - ile stron?
  3. Praca magisterska - ile stron powinna zawierać?

Praca licencjacka - ile stron?

Praca licencjacka jest zapewne pierwszą formą pracy dyplomowej, z którą najczęściej styka się student. W tym przypadku wszystko jest dla niego nowe. Wybór tematu, odpowiedniego promotora, ile pozycji w bibliografii. Praca licencjacka budzi dużo pytań.

To sprawia, że student bardzo stresuje się przed pisaniem pracy licencjackiej. Ile stron potrzebuje? 20? 60? A może więcej? Już wyjaśniamy!

W przypadku pracy licencjackiej, 30 stron jest standardowym minimum. Wiele uczelni proponuje taką ilość w swoich poradnikach dla studentów. Jednak ilość w dużej kwestii zależy to od jakości Twojej pracy. Możliwe, że w mniej niż 30 stronach wyczerpałeś temat i promotor dopuści do obrony krótszą pracę licencjacką. Ile stron maksymalnie? Nie ma górnego limitu, ale zwykle tego typu prace dyplomowe nie posiadają więcej jak 50-60 stron.

Praca inżynierska - ile stron?

Gdy student napisze, a następnie obroni pracę inżynierską, oficjalnie otrzymuje tytuł inżyniera. Ten rodzaj pracy dyplomowej skupia się głównie na elementach praktycznych i projektowych. To inne podejście niż w pracy licencjackiej, gdzie student zajmuje się pogłębioną analizą czy studium przypadku. Praca inżynierska zwraca uwagę na praktyczne umiejętności, które zdobywasz podczas studiowania.

Jeśli studiujesz na politechnice lub kierunek techniczny na uniwersytecie, to zapewne zakończysz ten etap edukacji pracą inżynierską. Ile stron musisz napisać? Podobnie jak w przypadku pracy licencjackiej, 30 stron to standardowe minimum. Tekst o długości 50-60 stron będzie w tym przypadku wystarczający.

Ile zajmuje napisanie pracy magisterskiej? 3 dni, tydzień czy dłużej? Sprawdź to.

Praca magisterska - ile stron powinna zawierać?

Napisanie pracy magisterskiej to dla wielu studentów ostatni etap przed wejściem w dorosłe życie. Tylko niewielka grupa osób decyduje się na studia doktoranckie. Dlatego najczęściej z zakończeniem studiów wiąże się właśnie napisanie pracy magisterskiej. Ile stron potrzebujesz, aby przystąpić do obrony?

Praca magisterska jest bardziej rozbudowana. Posiada długą bibliografię, także w językach obcych. Przyszły magister krytycznie analizuje problem, gdzie częściej prezentuje własne wnioski niż przytacza innych naukowców. Przez to praca magisterska jest dłuższa niż praca licencjacka. Treść o długości 60 stron to jest minimum. Zwykle prace magisterskie mają około 70-80 stron, a nawet 100-120! Wszystko zależy od tego jak bardzo rozbudowany jest temat. Pamiętaj, że nie liczy się ilość, a jakość. Jeśli napiszesz pracę na 100 stron, to nie oznacza, że dostaniesz za nią 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Korzystając z usług naszego portalu pamiętaj o przestrzeganiu zapisów ustawy Prawa Autorskiego oraz Art. 272 Kodeku Karnego. Opracowania naszego autorstwa i wszelkiego rodzaju konsultacje mają charakter wzorca i mogą jedynie stanowić bazę do przygotowania własnego opracowania.
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023
-
Projekt i wykonanie The First